گفتگو صمیمی با آقای امین الله ریسی رشته داروسازی

دسته: معرفی و گفتگو
بدون دیدگاه
سه شنبه - ۲۹ تیر ۱۳۹۵

امين الله رييسي ساكن بخش آهوران(روستاي برشك)هستم؛بنده سال ۹۲ در كنكور سراسري شركت كردم و موفق به اخذ رتبه ي ۶۰۸ در رشته ي رياضي و فيزيك شدم؛بعد از يك سال تحصيل در رشته ي مهندسي برق دانشگاه باهنر كرمان با توجه به انگيزه و علاقه اي كه به رشته هاي پزشكي داشتم مجبور به انصراف شدم و مجددا در كنكور سراسري ۹۴ شركت كردم كه بحمدالله رتبه ام ۹۷۲ شد و هم اكنون دانشجوي ترم اول رشته ي داروسازي دانشگاه علوم پزشكي شهيد باهنر كرمان هستم

سلام و عرض ادب و احترام خدمت همه شما سروران گرامیامیدوارم تنتون سالم و لبتون خندون و زندگی ارام همراه با نور الهی داشته باشید
اما بار دیگر در کنار  عزیزی دیگر از شهر دیگه و دانشگاه دیگه ای در خدمت شما عزیزان هستیم با  نخبه و فرهیخته ای که دو بار تجربه حضور در امتحان کنکور سراسری رو داشته و خوشبختانه هر دو بار با موفقیت و رتبه ای عالی تونسته از این ازمون سر بلند بیرون بیاد که ماهم به اون افتخار میکنیم و هم بهش تبریک میگیم.

?جناب اقای امین الله ریسی سلام  عرض ادب و احترام:
?با نام و ياد حضرت حق و با عرض سلام و ادب خدمت همه ي دوستان عزيز كه به بنده افتخار دادند در جمع بزرگواران حضور داشته باشم.
.روشن بین: جناب  اقای ریسی سپاسگزار از شما بزرگوار که وقتتون رو در اختیار بنده و دوستان انجمن قرار دادید.
روشن بین: لطفا  خودتون رو برای ما و عزیزان بطور مختصر معرفی نماییدهمچنین بفرمایید از چه رشته ای چه سالی چه رتبه ای چه رشته ای
چه دانشگاه ای قبول شدید؟

?امين الله رييسي ساكن بخش آهوران(روستاي برشك)هستم؛بنده  سال ۹۲ در كنكور سراسري شركت كردم و موفق به اخذ رتبه ي ۶۰۸ در رشته ي رياضي و فيزيك شدم؛بعد از يك سال تحصيل در رشته ي مهندسي برق دانشگاه باهنر كرمان با توجه به انگيزه و علاقه اي كه به رشته هاي پزشكي داشتم مجبور به انصراف شدم و مجددا در كنكور سراسري ۹۴ شركت كردم كه بحمدالله رتبه ام ۹۷۲ شد و هم اكنون دانشجوي ترم اول رشته ي داروسازي دانشگاه علوم پزشكي شهيد باهنر كرمان هستم.

 

PicsArt_07-07-05.49.38

? احسنت به شمارشته  اولتون برق بودانصراف دادید الان دارید داروسازی میخونید؟

 

?بله درسته

 

?بزرگوار من فهمیدم که دلیلتون رو علاقه به رشته پزشکی عنوان کردی، ایا این علاقه ارزش یه ریسک بزرگ شرکت مجدد در ازمون رو داشت؟(احتمال عدم قبولی)

 

?بله درست ميفرماييد؛با توجه به انگيزه اي كه داشتم و خانواده هم كه مثل هميشه حامي من بودند آن حب و اشتياق در وجودم چند برابر شد. همچنین با توجه به ديني كه به گردنم بود احساس كردم با رشته هاي پزشكي كه به شدت در شهرمون احساس نياز ميشه بهتر ميتوانم به جامعه خود خدمت كنم. به نظر بنده ريسك هميشه تهش برده و براي رسيدن به موفقيت بايد ريسك كرد.

 

?جناب اقای ریسی  رشته داوسازی همانند پزشکی طول مدت تحصیلش طولانیه ؟چند ساله؟

 

?دوره ي دكتراي عمومي داروسازي حداقل ۵/۵ سال طول ميكشد و همچنين حداكثر مدت مجاز تحصيل در دوره دكتري تخصصي ph.d چهار و نيم سال است.

 

? امین جان  اگه ممکنه بفرمایید که دلیل انتخاب مجدد شما از دانشگاه باهنر کرمان چی بود؟شهرش  ؟مردمش؟یا  خود دانشگاهش؟

 

?حقيقتا ملاك و معيار خاصي نداشتم؛به نظرم مجددا لطف خدا شامل حال بنده شد كه در دانشگاه شهيد باهنر كرمان پذيرفته شدم.

 

?رتبه سطح علمی دانشگاه باهنر کرمان در میان سایر دانشگاه های کشورچنده؟

 

?طبق رتبه بندي سال ۹۳ رتبه ۸ را بين دانشگاهاي كشور داشتند

 

?چه عواملی در موفقيت شما نقش داشتند؟

 

?در وهله ي اول لطف خدا شامل حال من شد و همچنين زحمات بي حد و حصر خانواده نقش بسزايي در اين امر مهم داشتند و در عين حال معتقدم اگر فرد هدف مشخص و معيني داشته باشد ميتواند در يك مسير درست بدان دست يابد و همچنين بهاي موفقيت،كار و تلاش زياد است اگر شما بتوانيد بهاي آن را بپردازيد قطعا در هر كاري موفق خواهيد شد.

 

? احسنت به این طرز تفکر و دیدگاه شما از ميان فاميل و شهروندان الگوی خاصی داشتید؟

 

?با توجه به اينكه خصیصه اي به نام کمال گرایی در انسان علي الخصوص در دوران جواني شكوفا ميشود كه مانند يه انرژي دروني او را از درون به حرکت وا می‌دارد تا بهترين صفات و اعمال افراد را اقتباس كند و در شخصيت خود نمايان كند لذا بنده هم در صحنه هاي متفاوت زندگي الگوهاي متفاوتي داشته ام؛همچنين هم اتاقي هايي را كه در دانشگاه داشته ام نمونه بار ز اين مدعاست. البته اين دو دوست بزرگوارم در اين جمع هم حضور دارند جناب آقاي #مهدي #پورانوش و همچنين آقاي #كارواني تشكر ميكنم از اين دو دوست بزرگوار كه در كسب اين امر مهم مرا ياري نمودند.

 

?احسنت به این عزیزان بزرگوار.همچنین درود به شما برادر قدر شناس،در پایان چه  صحبتی برای داوطلبان کنکور و دانش جویان دارید.؟

 

?داوطلبان كنكور با توكل به خدا به جد به دنبال هدف خود باشند و همچنين با توجه به اينكه دانشگاه محيط نوآوري و نوزايي است؛به نظرم دانشجويان كه مطمئنا از سرمايه هاي بي بديل جامعه هستند وهمچنين بالطبع فرهيخته تَر و روشنفكرتر از عموم مردم جامعه خواهند بود لذا بدون هيچگونه تسامح و تساهلي خواهان عمل به ارزش ها و آرمان ها باشند و همچنين دائما نردبان تعالي را طَي كنند و پيش بروند تا به مطلوب دلخواه برسند

 

?برادر گرانقدر جناب اقای امین الله ریسیی از کرمان دانشگاه باهنر ممنون از شما جهت شرکت در “گفتمان صمیمی” ” دوستان سلام” ارزوی تندرستی و توفیق عمل خیر رو برای شما دارم.

 

?تردیدهای ما خائنانی هستند كه با ایجاد ترس در درونمان، ما را از تلاش باز می دارند و در نتیجه، سبب می شوند كه نتایج دلخواه را به دست نیاوریم. موفق ترين انسان ها از هيچ شروع كردند، آنها منتظر نماندند تا فرصت در بزند، بلكه خودشان آن را خلق كردند. جا نزدند،كار  و تلاش كردند و تاريخ را ساختند.پس خدایا  به من زیستنی عطا کن که در لحظه ی مرگ بر بی ثمری لحظه ای که برای زیستن گذشته است حسرت  نخورم و مردنی عطا کن که بر بیهودگی اش سوگوار نباشم.
زندگی تان سرشار ازمهر خداوند


نوشته شده توسط:امید بلوچستانی - 134 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۴۳۴
برچسب ها: