عبدالغفور ایرانژادساماندهی و برق رسانی به روستای کمب و مناطق حاشیه ای چابهار تسریع شود

دسته: اخبار استان
بدون دیدگاه
چهارشنبه - ۸ شهریور ۱۳۹۶
ساماندهی و برق رسانی به روستای کمب و مناطق حاشیه ای چابهار تسریع شود

نماینده مردم چابهار، نیکشهر، کنارک و قصرقند در مجلس، گفت: ساماندهی و برق رسانی به روستای کمب و مناطق حاشیه ای شهر چابهار باید تسریع شود تا مردم بتوانند از امکانات اولیه زندگی بهره گیرند.

به گزارش عصر مکران، عبدالغفور ایرانژاد اظهار داشت: بیش از ۵۱ هزار نفر از جمعیت روستایی و حاشیه ای در مناطق مرادآباد، کمب، میرآباد، جنگلوک، عثمان آباد، رمین، نوک آباد و هوت آباد چابهار از امکانات برق، بهداشت، مدرسه و طرح هادی محروم هستند.

نماینده مردم چابهار، نیکشهر، کنارک و قصر قند در مجلس شورای اسلامی، افزود: جای تاسف است روستای کمب با جمعیت ۲۳ هزار نفر فاقد برق باشد و مردم، شورای اسلامی و دهیاری با وجود پیگیری و مکاتبات در شهرستان، استان و مرکز کشور به نتیجه مطلوب نرسند.

وی بیان کرد: مردم روستای کمب در انتظار ارائه امکانات اولیه برای گذران زندگی هستند و خواسته ای دور از انتظار ندارند.

وی گفت: از حدود چهار سال قبل سه هزار و ۹۱ پرونده برای خرید انشعاب برق تشکیل و از اهالی روستای کمب هزینه دریافت شده اما تاکنون هیچ اقدامی صورت نگرفته است.

عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی گفت: کار ساماندهی مناطق حاشیه ای چابهار به وزارت راه و شهرسازی واگذار شده است و باید هرچه سریعتر مردم از برق، آب، بهداشت، مدرسه و سند مالکیت زمین بهره مند شوند.

ایران نژاد با قدردانی از پیگیری ها و بازدیدهای مستمر فرماندار چابهار اظهار داشت: دلسوزی های مسئولان می تواند کمک شایانی به توسعه و ساماندهی مناطق محرومی مانند حاشیه شهر چابهار کند.

وی همچنین از پایین بودن شاخص های توسعه انسانی نظیر آب، امکانات ورزشی، بهداشتی، فرهنگی، آموزشی و راه مناسب آسفالته انتقاد کرد و گفت: راههای خاکی، کوهستانی و رودخانه ای روستاهای حوزه انتخابیه چابهار، نیکشهر، قصرقند و کنارک به دلیل کمبود و نبود سوخت تا چندین ماه در انتظار رگلاژ و تسطیح هستند.

وی توجه بیشتر اداره راه و شهرسازی به تکمیل پروژه های نیمه تمام راهسازی نظیر مته سنگ – چانف، چاهان – زرآباد، قصرقند – تلنگ، کوچینک – کلچات، تابکتل- هنزم زیردان و آسفالت مناطق مکی بالا، گرگان سرخ کلوت، گو، گوجگ و غلامک را خواستار شد.

وی ساخت مجتمع آبرسانی، آب شیرین کن با ظرفیت یک میلیون مترمکعب از حوزه ساحلی زرآباد تا گواتر، تکمیل طرح های بزرگ نظیر راه آهن چابهار – سرخس، گازرسانی به چابهار، ساخت ۲۰۰ کیلومتر بزرگراه در حوزه ارتباطی چابهار و کنارک را از ضرورت های این منطقه عنوان کرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، از کاهش تعرفه برق در حوزه قصرقند و نیکشهر قدردانی کرد و افزود: پیگیری مردم، شوراها، دهیاران، معتمدان و روحانیون تغییر تعرفه برق به ۹ ماه گرمسیری نوع یک بود که متاسفانه وزارت نیرو هم اینک تعرفه برق را سه ماه گرمسیری نوع ۳ اعلام کرده است.


نوشته شده توسط:امید بلوچستانی - 134 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۴۲۳
برچسب ها: