جشنواره تابستانی مونسون منطقه آزادچابهار از ۳۱ تیرماه ۹۵ آغازمی شود

دسته: سیستان و بلوچستان
بدون دیدگاه
پنج شنبه - ۳۱ تیر ۱۳۹۵

رئیس جامعه بازاریان وصنوف خدماتی منطقه آزاد چابهارگفت: برای نخستین جشنواره تابستانی مونسون منطقه آزادچابهار با مشارکت این جامعه و سازمان منطقه آزاد چابهار از 31 تیر ماه با اجرای برنامه های متنوع فرهنگی و هنری آغاز و تا پایان شهریورماه سال جاری ادامه خواهد داشت

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزادتجاری-صنعتی چابهار”فرشیدعیدوزهی”با اعلام این مطلب افزود: با توجه به آماده نبودن زیرساخت های لازم گردشگری ازجمله پروازها، این جشنواره با هدف جذب گردشگران استان سیستان وبلوچستان و استان های همجوار برگزار می شود.

“عیدوزهی” اظهار داشت: در طول مدت برگزاری جشنواره هتل ها و مراکز اقامتی تا ۵۰ درصد و مراکزخرید از ۱۰ تا ۳۰ درصد به مسافران تخفیف خواهند داد.

وی اضافه کرد: علاوه بر اجرای برنامه های جشنواره که آخر هفته روزهای پنجشنبه و جمعه در جایگاه میلاد و سایر اماکن پرتردد برگزار می شوند هرهفته یکدستگاه خودروی سواری قرعه کشی و جوایز نقدی و غیرنقدی از سوی جامعه بازاریان نیز به شرکت کنندگان در جشن های شبانه اهدا می شود.

ایشان بیان کرد: اجرای برنامه های شاد هنری با استفاده از مجریان مطرح و چهره های شاخص تلویزیونی و سینمایی و دعوت از چهره های محبوب و بازیگران پرطرفدار و ستارگان محبوب ورزشی برنامه های جشنواره هستند.

رئیس جامعه بازاریان و صنوف خدماتی منطقه آزاد چابهارگفت: برنامه های شاد و موزیکال ویژه گروه های سنی کودک و نوجوان، برنامه مهیج و شگفت انگیزآکروبات و ژانگولرحرفه ای بین المللی،تقلید صدا، موسیقی زنده پاپ ، طنز کمدی و موسیقی سنتی بلوچی و ساز و دهل سیستان وبلوچستان از دیگر برنامه های این جشنواره می باشند.

وی خاطر نشان ساخت: برپای ۸ غرفه شامل: گریم کودک، هدایا و بادکنک های رنگی و دسته دار،کارت پستال های رنگی و شاد، صنایع بازیافت وکاردستی، بازی های فکری، خمیربازی، نقاشی و رنگ آمیزی وتلاوت وختم قرآن از برنامه های جنبی ویژه خانواده ها و کودکان و نوجوانان می باشند.

“عیدو زهی”بیان کرد: هرهفته طبق شاخص های انصاف، ارتباط با مشتری و اجرای قوانین و مقررات سازمان منطقه آزادچابهار توسط هیات مدیره مجتمع های تجاری کاسب نمونه معرفی و لوح تقدیر و هدیه به وی اهدا می گردد.

شایان ذکراست با آغاز وزش بادهای موسمی “مونسون ” از سمت اقیانوس به خشکی در این فصل از سال چابهارخنک ترین بندر جنوبی کشور شده که این ویژگی باعث می گردد تا شمار زیادی از مردم، چابهار را به عنوان نقطه هدف گردشگری خود انتخاب کنند و همه ساله جشنواره ای به نام مونسون توسط سازمان منطقه آزادچابهار در این ایام برگزار می شود.

دبیر ستاد رویدادها، مشاور مدیر عامل و مدیر روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد تجاری – صنعتی چابهار گفت: جشنواره تابستانی مونسون با هدف جذب گردشگر و معرفی ظرفیت ها و پتانسیل های چابهار از ۳۱ تیرماه تا پایان شهریور ماه سال جاری در این منطقه برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان منطقه آزاد تجاری – صنعتی چابهار “طاهره شهرکی” با اعلام مطلب بالا افزود: با توجه به سیاست دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد کشور در خصوص برون سپاری رویدادها و مراسمات، این جشنواره برای نخستین بار با همکاری جامعه بازاریان و صنوف خدماتی منطقه آزاد چابهار برگزار خواهد شد.

“شهرکی” اظهار داشت: جشنواره مونسون منطقه آزاد چابهار با برنامه های متنوع هنری و فرهنگی با حضور هنرمندان چابهار، استان سیستان و بلوچستان و کشور به مدت ۸ هفته (روزهای پنجشنبه و جمعه هر هفته) و به مناسبت اعیاد قربان تا غدیر به صورت متوالی انجام خواهد شد.

شایان ذکر است جشنواره تابستانی مونسون منطقه آزاد چابهار همه ساله همزمان با آغاز وزش بادهای موسمی و اقیانوسی “مونسون” که در این فصل هوای چابهار را در قیاس با سایر بنادر جنوبی کشور خنک تر می کند برگزار و شمار زیادی از هموطنان به ویژه مردم استانهای همجوار سیستان و بلوچستان، چابهار را به عنوان نقطه مقصد گردشگری انتخاب می کنند.


نوشته شده توسط:امید بلوچستانی - 134 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۴۰۱
برچسب ها: