علی اوسط هاشمیبا تفکیک اصول گرا و اصلاح طلب و شیعه و سنی، جامعه و کشور ساخته نخواهد شد

دسته: اخبار استان
بدون دیدگاه
چهارشنبه - ۸ شهریور ۱۳۹۶
با تفکیک اصول گرا و اصلاح طلب و شیعه و سنی، جامعه و کشور ساخته نخواهد شد

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: با تفکیک اصول گرا و اصلاح طلب و شیعه و سنی، جامعه و کشور ساخته نخواهد شد.

به گزارش بلوچ وب، علی اوسط هاشمی در جلسه هم اندیشی سازمان های مردم نهاد افزود: شان نزول این چنین جلساتی شنیدن سخنان نقش آفرینان سمن ها به عنوان نماینده مردم هست که با وقف توانایی و تمکن مالی خویش نسبت به همنوع، پیشرفت و توسعه جامعه احساس مسئولیت دارند.

هاشمی مطالبه گری و تشویق به کار جمعی و جریان سازی را از مهمترین وظایف سمن ها برشمرد و ادامه داد: تشکل های مردم نهاد باید زبان مردم باشند زیرا نهادهای مردمی بدون وابستگی به دولت ها و حکومت ها می توانند بدور از هر گونه غرض ورزی حق مردم را مطالبه کنند.

وی اظهار داشت: سمن ها با داشتن نگاه خلاق و فکر و اندیشه ی اجتماعی والا نباید هرگز وابسته به دولت و حکومت باشند زیرا وابستگی ، توسعه را از انسان می گیرد و مانند این است که ماهیت مردمی بودن مسجد را از آن بگیرند که دیگر خبری از جمعیت و مردم در آن نیست و رفته رفته خلوت خواهد شد.

هاشمی واگذاری یک قطعه زمین به مساحت ۶ هزار متر مربع جهت ساخت تالار گفتگو به منظور تبادل نظر سمن ها را از خدمات دولت تدبیر و امید برشمرد و افزود: بزودی اعتبار ساخت آن اختصاص خواهد یافت.

هاشمی تخصیص ۳۰۰ میلیون تومان اعتبار از محل اعتبارات سازمان برنامه و بودجه به سمن ها را از برنامه های این دولت دانست و افزود: این میزان، علاوه بر ۱۵۰ میلیون تومان اعتباری هست که برای توانمندسازی جامعه ی مردمی پیش تر به سمن ها اختصاص یافته است.

وی ایجاد یک دبیرخانه قوی هفت نفره متشکل از بهزیستی، تربیت بدنی، استانداری و نماینده چهار سمن را ضروری دانست و افزود: باید این دبیرخانه به زایش NGO های منطقه ای منتج شود و بتواند با کشورهای همسایه تبادل اطلاعات و اندیشه داشته باشد.
وی تاکید کرد: گردش آرا و تجربیات در همه ی زمینه ها را در اولویت کار خود قرار دهید و با دبیرخانه نتیجه مصوبات جلسات گذشته را پیگیری کنید.

نماینده عالی دولت، دفاع از حقوق و رفع کسالت از چهره مردم را از وظایف سمن ها و نهادهای غیر دولتی برشمرد و بیان کرد: سمن ها بعد فرهنگی و توسعه دید به انسان را افزایش دهند زیرا توسعه ی دید سرمایه سازترین نقش است.
وی اضافه کرد: نباید از نقش برجسته ی زنان غافل ماند زیرا زنان پایه ی توسعه هستند که باید آنها را باور کرد و اگر انسانیت شایسته به نظر بنشیند جامعه ی شایسته بوجود می آید.

وی اظهار داشت: تشکلهای مردم نهاد باید جامعه را فعال و آشنا به حقوق خود، توسعه ی رفتار شهروندی و رفتار مسئولانه نموده و مشارکت و خرد جمعی را در جامعه نهادینه کنید.

استاندار سیستان و بلوچستان در پایان رسیدن نهادهای غیر مردمی به توانمندی و نقش مشارکتی در جامعه و خودکفایی را مهم دانست و اظهار داشت: هر سمن و یا نهاد غیر مردمی که تمکن و توانایی ایجاد فعالیت داشته باشد آمادگی لازم جهت واگذاری زمین با نازل ترین قیمت جهت ساخت محلی برای فعالیتهای آن نهاد وجود دارد.


نوشته شده توسط:امید بلوچستانی - 134 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۲۲
برچسب ها: